AktualnościZajęciaUrodzinyMniamGaleriaSklepKontakt
_MG_5594.jpg

Urodziny dziecka - dlaczego u nas?

Urodziny dla każdego dziecka są niezwykle ważnym momentem. Kiedyś organizowało się je w domu, jednak już od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku wciąż zyskuje moda na urządzanie ich w różnego rodzaju lokalach.

Na początku były to głównie kąciki zabaw w restauracjach McDonald czy następnie Burger King. Dzisiaj jednak wybór miejsca na urodziny dla dziecka jest naprawdę ogromny i możesz mieć z tym poważny problem. Oczywiście możesz także zorganizować urodziny dla swojego dziecka w domu, ale każdy, kto chociaż raz to zrobił, wie jak dużo czasu i wysiłku kosztuje przygotowanie takiej imprezy.

A jeszcze trudniejsze i równie pracochłonne może i prawie na pewno okaże się przywracanie porządku w domu czy ogrodzie, w którym taka uroczystość miała miejsce. Jak zatem wybrać miejsce na urodziny dla dziecka, tak aby wszyscy byli zadowoleni, a w szczególności – najważniejszy tego dnia – mały solenizant? Dowiedz się, jakie masz możliwości i dlaczego właśnie to konkretne miejsce może być najlepszym wyborem dla Twojego dziecka. 

Mogą to być między innymi:

Urodziny dziecka w parku trampolin czy na ściance wspinaczkowej

To kolejne bardzo ciekawe propozycje miejsc, w których możesz zorganizować urodziny dla swojego dziecka. Mają one sporo zalet, z których największą jest zachęcania do uprawiania sportów, co zapewnia dzieciom odpowiedni poziom ruchu konieczny do utrzymania dobrego zdrowia.

Tutaj oczywiście pamiętaj o tym, że nie są to dobre propozycje dla bardzo małych dzieci, które mogą obawiać się wysokości. Upewnij się też, że ścianka wspinaczkowa ma odpowiednio dużo tras i instruktorów, aby urodziny nie polegały głównie na czekaniu na swoją kolei i przyglądaniu się zabawie innych.Niezależnie od tego, gdzie zorganizujesz przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka, pamiętaj o tak ważnej sprawie jak odzież dziecięca. Inaczej musisz ubrać swoje dziecko na urodziny w sali zabaw, gdzie będzie ono dużo biegało i szalało, a inaczej na urodziny połączone z gotowaniem, nie mówiąc już o wizycie w aquaparku, gdzie konieczny jest całkiem inny strój dla Twojego dziecka.

„ Niezależnie od tego, gdzie zorganizujesz przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka, pamiętaj o tak ważnej sprawie jak odzież dziecięca. Inaczej musisz ubrać swoje dziecko na urodziny w sali zabaw, gdzie będzie ono dużo biegało i szalało, a inaczej na urodziny połączone z gotowaniem, nie mówiąc już o wizycie w aquaparku, gdzie konieczny jest całkiem inny strój dla Twojego dziecka.”.

mybaze.com

Urodziny dziecka w sali zabaw To klasyczna i sprawdzona wersja

W większych miastach z reguły masz spory wybór takich miejsc, więc możesz porównać ich ceny oraz ofertę. Jeżeli konkurencja jest mała, to z pewnością Twoje dziecko już uczestniczyło w takich urodzinach i wiesz, czy warto za nie zapłacić tyle, ile żąda dana sala zabaw.

Zaletą sali zabaw jest to, że każde dziecko powinno znaleźć coś dla siebie i nikt nie powinien się nudzić. Oczywiście dobrze jest, aby na urodzinach pojawił się zapewniany przez salę animator, który poprowadzi wspólne zabawy i zapewni dzieciom stałe zajęcie.

Sale zabaw mają bardzo różne dodatkowe atrakcje i warto sprawdzić, co oferują. W niektórych można wybierać między urodzinowym planem standardowym z tortem, urodzinowymi czapeczkami i podobnymi akcesoriami a – oczywiście droższymi – planami dodatkowymi takimi jak na przykład urodziny tematyczne z bohaterami ulubionych gier czy kreskówek, urodziny ze wspólnym gotowaniem, urodziny z eksperymentami fizycznymi i chemicznymi, urodziny z laserowymi strzelankami czy też urodziny z nocowaniem.

Urodziny dziecka w restauracji

Urodziny dziecka w restauracji to również jedno z klasycznych rozwiązań. Tutaj często wybór jest większy, jak i większe zróżnicowanie cenowe. Sprawdź koniecznie przed wyborem lokalu czy dane miejsce, realizujące taką ofertę, jest na to odpowiednio przygotowane.

Czy na przykład jest w nim specjalna sala przeznaczona dla dzieci, a nie są one upchnięte w jakimś niewielkim kącie. Ważne jest również, aby podawane dania były dostosowane do wieku dzieci, gdyż mają one swoje przyzwyczajenia, o których z pewnością każdy rodzic wie najlepiej.

Jeżeli, urodziny wypadają latem, dobrze jest, aby lokal dysponował ogródkiem, w którym dzieci będą mogły swobodnie biegać. Żadne małe dziecko nie usiedzi długo przy stole. Tutaj również upewnijmy się, że restauracja zapewnia wykwalifikowaną animatorkę czy dodatkowe atrakcje w postaci klaunów, żonglerów itp.

Urodziny dziecka w aquaparku

Organizacja urodzin dziecka w aquaparku to bardzo ciekawa idea. Z pewnością dzieci będą zadowolone z atrakcji, jakie tam na nich czekają i wszystkie będą się świetnie bawiły. Takie urodziny z pewnością zostaną przez Twoje dziecko zapamiętane na długo. Ten pomysł ma tylko dwie wady.

Pierwszą jest mała dostępność aquaparków, więc może powstać konieczność zorganizowania dojazdu, co trzeba uwzględnić w cenie organizacji takiej imprezy. A sama cena jest właśnie drugą i najważniejszą wadą aquaparków.


Mniam!
 
polecamy
odwiedź nas na FaceBooku

gdzie jesteśmy?